Spremembe pogojev PCT ob vstopu v prostore fakultete

Objavljeno: 7. septembra, 2021 | Kategorija: , , ,

Obveščamo vas, da Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja PCT za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 - področje vzgoje in izobraževanja ter športa dne, 6.9.2021 zahteva drugačne pogoje PCT za študente.

»Študenti ter udeleženci izobraževanja odraslih obvezno izvajajo testiranje s testi HAG za samotestiranje (če ne izpolnjujejo drugega PCT pogoja)  za potrebe izvajanja vzgojno-izobraževalnega ali študijskega programa, pri čemer se samotestiranje opravi v domačem okolju.

Testiranje s testi HAG za samotestiranje se izvaja enkrat tedensko v enakih presledkih.

Navedenim upravičencem pripada pet testov HAG za samotestiranje na mesec, ki jih sami ali starši ali zakoniti zastopniki pridobijo v lekarni po predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja ali po predložitvi potrdila o šolanju. Če je oseba tujec in nima kartice zdravstvenega zavarovanja predloži potrdilo o šolanju in osebni dokument. Če je oseba študent, udeleženec izobraževanja odraslih, udeleženec športnih programov ali športno rekreativne dejavnosti, poleg kartice zdravstvenega zavarovanja predloži tudi potrdilo o šolanju in osebni dokument oziroma potrdilo o udeležbi v športnih programih ali športno rekreativni dejavnosti.

Če oseba že izpolnjuje pogoj PCT, testiranja s testom HAG za samotestiranje ni potrebno izvajati.

V primeru pozitivnega rezultata testirana oseba obvesti osebnega zdravnika, ki jo napoti na potrditev z metodo PCR. Ob sumu ali potrjenem primeru okužbe z virusom SARS-CoV-2 v vzgojno-izobraževalnem zavodu vodstvo zavoda ravna v skladu z navodili Nacionalnega inštituta za javno zdravje.«

Podrobne informacije najdete na naslednji povezavi: Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja PCT za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 - področje vzgoje in izobraževanja ter športa | GOV.SI

Vse dobro!

Referat za študentske zadeve FT UM