Pogoj za vstop na FT UM

Objavljeno: 27. avgusta, 2021 | Kategorija: , , ,

Na podlagi določil Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu (Uradni list RS, št. 132/2021) morajo vse osebe, ki prihajajo v prostore vzgojno-izobraževalnih zavodov in so starejše od 15 let, izpolnjevati pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja, kar dokazujejo z dokazili, določenimi v odloku, ki ureja začasne ukrepe za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Torej morate imeti (tudi) študenti, ob vstopu v stavbo FT (razlog npr. izpit, obisk referata itd,..), izpolnjen pogoj PCT. Za razumevanje in sodelovanje se vam v naprej zahvaljujemo.

Referat FT UM

Dopolnitev 27. 8. 2021:

Vlada RS na včerajšnji seji sprejela Odlok o spremembi in dopolnitvi Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu, ki ga bo objavila v Uradnem listu Republike Slovenije. Veljavnost odloka se podaljšuje do vključno 5. septembra 2021, spremembe in dopolnitve pa začnejo veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Dopolnitev se nanaša na drugi  odstavek 2. člena odloka, ki določa, tedensko testiranje  za osebe, navedene v 1. členu odloka. Obveznost tedenskega testiranja se dodaja tudi za študente. Tudi za študente se tedensko testiranje financira iz državnega proračuna. S tem se podaljšuje veljavnost ukrepa PCT v visokošolskih zavodih, Vlada RS pa je pritrdila temu, da se za vse študente, ki niso preboleli COVID-19 ali se niso cepili proti okužbi, uredi brezplačno testiranje, test bo veljaven 1 teden.

chevron-downchevron-up-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram