Nadaljuj svojo študijsko pot v turizmu

Objavljeno: 18. aprila, 2024 | Kategorija:

Do 6. septembra se lahkov prvem prijavnem roku prijavite na podiplomska študijska programa: na redni brezplačni magistrski program »Turistične destinacije in doživetja« in izredni doktorski program »Sodobne turistične študije«.

Turizem, kot ena izmed najbolj perspektivnih in hitrorastočih panog,  je ponovno v razcvetu. Zato je povpraševanje po kadrih v turizmu še posebej veliko, tudi na ravni načrtovanja, vodenja in raziskovanja. Naša fakulteta študente na vseh treh ravneh izobražuje za delo v hitro spreminjajočem turističnem gospodarstvu.

Podiplomska študijska programa

Programa sta namenjena vsem tistim, ki jih navdušuje delo in raziskovanje v turizmu in z njim povezana področja. Prav interdisciplinarnost turizma omogoča, da najdemo povezavo tudi z drugimi panogami.

Magistrski študijski program Turistične destinacije in doživetja je sodoben in vsebinsko bogat program je usmerjen k izobraževanju in usposabljanju razvojnega in vodilnega kadra. Poudarek je na pridobivanju znanja o strateškem razvoju destinacij in oblikovanja kreativnih doživetij po meri sodobnih turistov. Poleg strateškega in analitičnega pristopa pa študij vključuje tudi praktične vsebine, terensko delo, sodelovanje z okoljem in veliko izbirnih predmetov, tudi v obliki učenja tujih jezikov. Način študija je redni in za vse tiste, ki te možnosti še niso izkoristili, brezplačen. Predavanja potekajo praviloma med tednom v popoldanskem času. Prav tako pa je možna tudi oblika izrednega študija v angleškem jeziku na programu Tourism destinations and experiences, ki ga izvajamo na naši dislocirani enoti v Ljubljani.

4 Katarina Ceglar

Doktorski študijski program Sodobne turistične študije, poteka kot izredni študij, je namenjen vsem ki ste magistrsko raven že zaključili in bi si raziskovanje v turizmu želeli poglobiti na znanstveno raven, vas zanima vodenje raziskovalnih in razvojnih projektov, tiste ki si želite akademske kariere. Študij je usmerjen na področje oz. tematiko, ki jo doktorandi izberejo, razvijajo in raziskujejo, se pravi gre za individualno raziskovanje, ob podpori mentorja.

Inovativni in individualni pristop

Na Fakulteti za turizem UM še posebej na podiplomski ravni stavimo na osebni pristop in kakovostne medsebojne odnose. Delo v manjših skupinah študentom omogoča večjo prilagodljivost in individualno mentoriranje. Učenje na primerih iz prakse, sodelovanje pri projektih, gostovanja številnih strokovnjakov so le nekatere izmed prednosti podiplomskega študija na naši fakulteti.

Informativni dan za podiplomski študij

Vse interesente za magistrski ali doktorski študij vabimo na predstavitev in srečanje z nami v živo na Fakulteti za turizem UM na sedežu fakultete v Brežicah, v četrtek, 16. maja ob 17. uri.

Več informacij o prijavnem postopku in podiplomskih programih lahko preberete na povezavi ali kontaktirate Referat za študijske zadeve na e-naslov: referat.ft@um.si.