Uvajalni dan za bruce 2023/24

Datum in ura dogodka: 2.10.2023 09:00
Kraj dogodka: Avla FT UM, Cesta prvih borcev 36, Brežice

Spoštovane FT brucke in bruci generacije 2023/24!

Dovolite nam, da vam izrečemo dobrodošlico na Fakulteti za turizem Univerze v Mariboru, kjer začenjate z novim poglavjem svojega življenja. Da vam olajšamo ta nov začetek, na FT UM skupaj z Študentskim svetom FT UM za vas pripravljamo nekoliko drugačen 1. študijski dan, t.i. UVAJALNI DAN.

Vse študentke in študente 1. letnikov, ki študirajo na rednih programih v slovenskem jeziku v Brežicah, pričakujemo v ponedeljek, 2. 10. 2023 ob 9. uri v AVLI FT UM, na sedežu fakultete (Cesta prvih borcev 36, Brežice).

Obljubimo vam, da boste na dogodek prišli kot tujci in v novo študijsko leto vstopili kot prijatelji. Lepo vabljeni!

Kdaj?
Ponedeljek, 2. 10. 2023 ob 9. uri.
Kje?
Zbor v AVLI Fakultete za turizem UM, Cesta prvih borcev 36, Brežice

Nadaljujemo v predavalnici 1, GIB.
Čemu?
Za čim hitrejši in uspešnejši začetek študija z radovednim, ustvarjalnim in inovativnim spoznavanjem
vsega novega – seveda s končnim ciljem, da uspešno zaključite študij in suvereno vstopite na trg dela.

Program:

9: 00 Zbor in kava v Avli FT

9: 30 P1 GIB

Dobrodošle brucke in bruci; pozdrav, predstavitev in nagovor vodstva;
Sem študent FT UM: moje pravice in dolžnosti, akademska skupnost, ključne informacije;
Študiram, raziskujem, potujem; predstavitev študijske, raziskovalne in mednarodne dejavnosti;

10:00 Delavnični del

Skupina 1 – Računalnica GIB

Delavnica digitalna orodja: Digitalna identiteta, spletna stran, urnik, Aips, Moodle

Skupina 2 – P1 GIB

Tu smo zate; Študentski svet in tutorstvo na FT UM; Referat za študentske zadeve; ključne informacije

Skupina 2 - Računalnica GIB

Skupina 1– P1 GIB

Nadaljevanje s predavanji po urniku.

Dobrodošli!

Uvajalni teden Univerze v Mariboru

V tednu pred začetkom vaše študijske poti Univerza v Mariboru organizira tudi skupne aktivnosti za študentke, študente vseh fakultet UM, ki bodo potekale preko spleta. Preverite zanimiv in koristen program skupnih spletnih predstavitev uvajalnega tedna UM. Lepo vabljeni!

Koristne spletne strani

Študentsko središče UM: moja.um.si > Študentsko središče UM
Karierni center UM:​ kc.um.si (odpiranje v novem zavihku)
Študentski svet UM​: ssum.um.si
Univerzitetna knjižnica Maribor​: ​​ukm.um.si
Študentski domovi UM: sd.um.si
Računalniški center UM: it.um.si/studenti
Služba za mednarodno in meduniverzitetno sodelovanje​: erasmusplusum.si

Na dogodku bo z namenom promocije dogodka, fakultete in poročanja o dogodku potekalo fotografiranje. Fotografije in posnetki se bodo nanašali na dogodek na splošno in ne na posamezne udeležence. UM FT posnetke shranjuje tako dolgo, kot je potrebno za namen, za katerega so bili narejeni, ali tako dolgo in za take namene, kot dovoljuje veljavna zakonodaja.