Obvestila za študente

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• Sistematski pregled

Objavljeno: 26.2.2019 | Kategorije: Visokošolski Univerzitetni

​Študente prvih letnikov obveščamo, da imajo v mesecu marcu predvidene sistematske preglede v zdravstvenem domu Brežice.

Seznam terminov pregledov ste prejeli na študentske maile. Prosimo vas, da se jih držite.

Pregledi bodo potekali pri zdravnici Mesarić Nataši dr. med., spec. pediatrije  – drugo nadstropje desno ZD Brežice!

Namen sistematičnih preventivnih pregledov je aktivno spremljanje rasti in razvoja, odkrivanje morebitne zdravstvene problematike in svetovanje.

Obsega oceno telesne višine in teže, splošnega telesnega in duševnega zdravja, negativnih socialnih dejavnikov in odkrivanje nezdravih življenjskih navad.

Študenti morajo s seboj prinesti kartico zdravstvenega zavarovanja in knjižico o dosedanjih cepljenjih.

TUJI ŠTUDENTI: V kolikor nimajo urejenega zdravstvenega zavarovanja v Sloveniji pa morajo imeti s sabo EKZZ (Evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja), sicer se pregled plača.

OBRAZEC - Študenti, ki nimajo osebnega zdravnika v Brežicah, morajo priložen obrazec odnesti izpolniti osebnemu zdravniku in ga na dan pregledati imeti s sabo.

SOGLASJE - Hkrati mora vsak na pregled prinesti obrazec SOGLASJE.
    Oboje boste prejeli na prvem seminarju pri Angleškem jeziku (1. letnik UN 28.2.2019, 1. letnik VS 1.3.2019).

Študente pozivamo, da se pregleda udeležijo, saj imajo predvideno prakso, kjer se zahteva opravljen pregled. V nasprotnem primeru je naslednje leto pregled plačljiv.

​NOVO: za študente 1. letnikov prve stopnje, je obvezno opraviti preventivni sistematični zdravstveni pregled. Pred vpisom v drugi letnik bo potrebno zraven vpisne dokumentacije priložiti še potrdilo o opravljenem sistematičnem pregledu.

Lep pozdrav.

Referat za študentske zadeve