Obvestila za študente

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• Novosti za študente v sklopu Zakona za urejanje položaja študentov - ZUPŠ

Objavljeno: 29.1.2018 | Kategorije: Visokošolski Univerzitetni Magistrski

Študente obveščamo, da je s 17. 11. 2017 stopil v veljavo Zakon za urejanje položaja študentov (ZUPŠ). Glavne novosti oz. spremembe so:

1.       Diplomant na drugi stopnji študija obdrži status študenta do konca študijskega leta (to velja že za študijsko leto 2017/18, če študent diplomira od vključno 17. 11. 2017).

2.       Subvencionirani obroki se študentom lahko nudijo do 21. ure (do sedaj so se subvencionirani obroki lahko koristili do 20. ure).

3.       Zdravstveno varstvo se študentom podaljša do konca študijskega leta, v katerem študent dopolni 26 let (doslej je bilo zavarovanje študentov urejeno do dopolnjenega 26. leta starosti).

Arhiv obvestil

Ostala obvestila